Zastaviť sa a stáť? Nemožné

Autor: Rebecca Daniela Pavlendova | 7.7.2014 o 21:59 | (upravené 8.7.2014 o 17:43) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  722x

Pozrime sa okolo seba a na chvíľu sa skúsme zamyslieť, aké by to bolo kebyže sa prestaneme ponáhľať a beh by sme vymenili za chôdzu. Pre väčšinu ľudí je to nepredstaviteľné, pretože sme si zvykli na tento hektický život. Veď kdo dřív přide, ten dřiv mele. No nie?

     Každým dňom je všetko horšie a horšie. Raňajky, robota, večera a spať. Niektorí už ani nevedia čo je to obed a o tom či by náhodou nemali čas napríklad na knihu, o tom ani nehovorím. Naučili sme sa žiť na doraz a bez prestávky. Však načo by sme sa mali zastavovať. Všetci sa držia hesla: Čo si neurobím sám, to mať nebudem. 

     Častokrát zabúdame na základné a samozrejmé veci. Ďakujem, prosím a ďalšie slušné frázy akoby sa vytratili s nášho slovníka. Kedysi vychované deti si už nepamätajú aké je to byť úctivý k starším a namiesto toho, aby im podali pomocnú ruku, len na nich posmešne zazerajú. Bohužiaľ sa tieto návyky a zvyky dostali aj k tým najmenším. Tieto nevinné stvorenia sa trápia každým dňom viac a viac. Pýtame sa: Koho je to vina? No odpovede sa akosi nie a nie dočkať.

     A ponaučenie? Nerada by som hádzala flintu do žita, ale ako tak pozerám okolo seba, ponaučenie nevidím žiadne. Nájde sa len malá hŕstka ľudí, ktorí sú ochotní vymeniť svoj život z hektického na trošku voľnejší. Aspoň na jeden deň. Ale kdovie. Možno sa to raz niekomu podarí a životy sa začnú meniť k lepšiemu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?